Strešné svetlíky

Strešné svetlíky pomáhajú prieniku denného svetla do objektu, navyše dokážu zabezpečiť jeho odvetrávanie.

Svetlíky dodávame a montujeme na všetky typy striech. Okrem štandardných typov (oblúkové, sedlové, pultové, bodové) dodávame na požiadanie zákazníka atypické prevedenie alebo tvary svetlíkov.

Bodové svetlíky sú určené pre inštaláciu na ploché strechy s max. sklonom 15 stupňov a inštalujú sa na strešný otvor nebo na strešný otvor opatrený soklom.
Kopuly sú vyrobene z plexiskla alebo z polykarbonátu. Podľa tvaru delíme kopuly na vypuklé a pyramidálne. Štandardne sú dodávané číre nebo opálové, v 1, 2 a 3-vrstvom prevedení.
Manžety sú zo sklolaminátu. Manžeta plní izolačnú funkciu vďaka polyuretánu, ktorý je medzi vonkajšou a vnútornou stenou manžety. Sklolaminátové manžety sú dvojplášťové. Tím je zaručená dostatočná tuhosť a stabilita. Dosadacie plochy manžiet sú uspôsobené ku jednoduchej montáži na strešnej konštrukcii. Všetky typy manžiet možno dodať s nástavcami pre trapézový alebo vlnovkový plech. Nástavce sú vyrobené na mieru vždy podľa vzorku plechu použitého na streche.
Všetky typy svetlíkov možno dodávať ako vetracie. Vetrací (otváracie) prevedenie obsahuje rám z pevného PVC profilu, na ktorom je upevnená kopula, nerez pánty a otvárací mechanizmus, u kruhových svetlíkov sa používajú otvárací rámy zo sklolaminátov.

Pásové svetlíky su dodávané na mieru, väčšinou ako rekonštrukcie starých VEMA svetlíkov na výrobných halách ale aj do nových objektov hál, obchodných priestorov, športových hál atď.

Konštrukcia svetlíkov môže byť oceľová alebo hliníková.

Výplň svetlíkov môže byť polycarbonát – lexan, akyver alebo makrolon.

Vetranie svetlíkov – pomocou otváracích dielov ovládaných mechanicky alebo elektickým servopohonom s možnostou ovládania daždovým a veterným senzorom.